Национална библиотека Црне Горе „Ђурђе Црнојевић“, поводом 170 година од објављиваља првог издања „Горског вијенца“, организовала је 27-ог фебруара у својим просторијама низ активности, обиљеживши на тај начин овај значајан датум у историји црногорске културе. Свечаности су присуствовали библиотекари из више градских библиотка, између осталих и библиотекари Народне библиотеке „Стеван Самарџић“ Пљевља. У холу Библиотеке отворена је изложба старих и ријетких издања и превода „Горског вијенца“, као и плаката и позивница штампаних бројним поводима везаним за ово дјело. Изложбу је отворио директор Националне библиотеке, господин Богић Ракочевић. Пред бројном публиком и ученицима цетињских школа, одломке из Његошевих дјела говорио је глумац Црногорског народног позоришта, Слободан Маруновић. Документарни филм о Његошевом животу и дјелу приказан је у другом дијелу програма, када је одржана и бесједа о значају, како „Горског вијенца“, тако и укупног дјела великог пјесника, философа и владике. Тим поводом публици се обратила проф. др Соња Томовић, која се црногорској јавности недавно представила својом новом књигом „Његошева филозофија човјека“.