Библиотека је организовала књижевно вече на ком је представљена осма књига афоризама ,,Писмом гласам” Милинка Бојата. О књизи афоризама су говорили: проф. др Мирослав Додеровић, Предраг Вијичић и аутор. Књижевно вече је водила директорица Библиотеке Ђина Бајчета. Милинко Бојат је рођен у Бојатима, општина Плужине. Одрастао је у Даниловграду ђе је завршио основну школу и гимназију. Завршио је Филозофски факултет у Никшићу, одсијек историја-географија и стекао звање професора. Од ране младости пише поезију и афоризме. Објавио је осам књига афиразама: Извитоперени цар, Шипак и шипурци, Врело јаје под пазухом, Црно на бијело, Бојатеме, Милинкованице, Ја о њима ја о нама и Писмом гласам. Учесник је многих фестивала хумора и сатире. Заступљен је у Црногорској антологији афоризама Ријетке честице као и у зборнику Пљеваљског афоризма Чудновата воћка. Ради као професор у Котору.