У организацији Народне библиотеке ,,Стеван Самарџић” и Друштва црногорских новинара, а поводом 150 година црногорског новинарства, теоретичар медијске културе и публициста мр Жељко Рутовић, одржао је онлине предавање на тему: Постмедији и медијска писменост у читаоници Библиотеке. Жељко Рутовић, аутор више књига из области естетике дијалога, културе толеранције, медијске политике, дигиталних феномена 21. вијека, слободе изражавања, као и научних радова из области медија у међународним научним часописима, између осталог, аутор је запажене књиге Постмедији – криза смисла или масмедијски тоталитаризам. Пригодне ријечи поводом 150 година црногорског новинарства овим поводом имали су и генерални секретар Друштва црногорских новинара, Драган Митов Ђуровић и мр политичких наука, проф. Зоран Бошковић. Модератор предметне теме је била Ђина Бајчета, директорица Библиотеке.