У читаоници Народне библиотеке “Стеван Самарџић” одржано је књижевно вече са Небојшом Јеврићем. Дружење са нашим цијењеним гостом – познатим писцем и есејистом, али надасве легендарним ратним репортером и чувеним новинаром, протекло је, заиста, у једној крајње надахнутој, пријатељској атмосфери. Публика је са посебном пажњом слушала његове ратне приче, запажања и реминисценије. Ријеч је о човјеку који је ратне 1990-е године провео са нашим народом, неријетко на првим линијама фронта – од Славоније до Косова и Метохије. “Ратне приче су приче које се не записују. Оне се причају уз ватру, кад ратници седну и поверавају се један другом”, истакао је Јеврић. Међутим, наш цијењени гост био је и веома личан. Повјерио нам је потешкоће с којима су се суочавали његови преци – тада као избјеглице из Куча пред терором Петровића, дочарао нам је тешко животно искуство његове мајке која је као дјевојчица водила праву битку за живот, потом и сјећања на прве дане и године његовог живота у престоном граду на чијој се чаршији одвијао један живот за себе и један свијет у малом. “Никада ми није било доста људских лица. Знао сам оне који су спавали испод моста, знао сам џепароше и дилере, али сам познавао и академике. Одлазио сам на вечере код Добрице Ћосића који ме је радо примао за сто, знајући да ћу га почастити неком новом и добром ричом. Познавао сам све предсједнике државе, познавао сам велике криминалце попут Данила Даде Церовића или Гишке. И према свима сам имао исти однос, јер сви они ће једног дана послужити добро као клин за клин чорбу од које ја правим своје приче”, присјетио се он. О књижевном опусу Небојше Јеврића говорили су и наш велики пјесник Невен Милаковић, као и директорица наше установе Бојана Ђачић. Небојша Јеврић је рођен 17. маја 1959. године у Бијелом Пољу. Школовао се у родном граду и Београду. Радио је као новинар у Дуги, најтиражнијем магазину у Југославији. Писао је у низу познатих листова и часописа. Аутор је књига прозе: Адамова глава, Црни кофер, Тихи тат, Српски рулет, Херој на магарцу путује у Хаг, Кокошињи рат, Фајронт, Бајке, Луда кућа 1, Луда кућа 2. Живи у Београду. Ожењен Бојаном, са којом има кћерку Иконију.