Поводом Свјетског дана књиге и ауторских права, у сали Гимназије „Танасије Пејатовић“, 24.04. 2018. године, Библиотека је приредила књижевно вече на коме је уручена награда „Душан Грбовић“ за поетско стваралаштво младих. Гости вечери били су пјесник Ђорђе Шћеповић и глумац Петар Новаковић. Прву награду добио је Вукашин Тањевић, студент историје умјетности, за пјесму „Епитаф“. Друго мјесто освојила је Јелена Вуковић, студентиња туризма, са пјесмом „Бити пјесма“. Трећу награду подијелили су Јаков Јањушевић, ученик Средње стручне школе у Пљевљима и Матија Вранеш, студент права, за пјесме „Огледало“ и „Нада“. О овогодишњем Конкурсу, приспјелим радовима, награђеним пјесмама, као и оним које су ушле у најужу конкуренцију, а нису добиле Награду, говорила је професорица Невена Јеловац, представница стручног Жирија. Награђеним пјесницима директорица Библиотеке, Ђина Бајчета, уручила је диплому, новчани дио награде и књигу „Сабрани књижевни радови Душана Грбовића“. Лауреати су прочитали награђене радове, који ће бити објављени у Љетопису Библиотеке. Модератор вечери била је библиотекарка Софија Јеловац.