ЈЈУНБ ,,Стеван Самаржић” објавила је књигу ,,Грч” Радована Вујадиновића, која садржи избор монодрама које је писао дуги низ година. Књига је издата у 300 примјерака. Рецезенти ове књиге су афирмисани књижевници, између осталих то су: Драган Јовановић Данилов, др Видан Николић, др Бранко Бановић, др Михаило Пантић, др Милутин Пашић… Радован Вујадиновић је наставник, кустос, публициста и књижевник. Пише приче, приповијетке, умјетничке репортаже, драме и романе. Сарађује са више од педесет листова и часописа. Објавио је преко пет стотина приповиједака и више од сто прилога из историје. Објавио је преко тридесет књига. Заступљен је у уџбеницима, приручницима, антологијама, монографијама, лексиконима, домаћим и иностраним зборницима. Добитник је преко сто педесет књижевних награда за приповијетке и књиге у рукопису на анономним конкурсима. Као завичајни писац за допринос култури и књижевности добио је Награду ,,20. новембар” Скупштине општине Пљевља. Библиотека са њим сарађује дуги низ година.