Природне непогоде које су ових дана задесиле Црну Гору у великој мјери су угрозиле и рад Библиотеке. Као што знају наши корисници, Библиотека већ годинама ради у изузетно тешким условима, у неприкладном простору предузећа „Вектра Оптел“. Једном броју корисника (лица са посебним потребама, млађи дјечји узраст и старија лица), Библиотека је у новонасталим околностима практично постала недоступна. Због опасности од прокишњавања крова зграде и формирања леда у водоинсталацијама озбиљно је угрожен велики дио књижног фонда, који је иначе неадекватно ускладиштен и недовољно заштићен. Особље Библиотеке предузима све расположиве мјере у сврху заштите својих фондова и обезбјеђивања услова рада у ванредним околностима.