Поводом Свјетског дана обољелих од мултипле склерозе Библиотека је организовала књижевно вече на ком је представљена књига ,,Писма моје душе” Марселе Сукић. Марсела Сукић је рођена у Пљевљима 1982. године, ђе је завршила основну школу и гимназију. Студирала је у Сарајеву где је остала да живи. По занимању је туристички агент, самохрана мајка двоје д‌јеце. Послије рођења ћерке јављају се први симптоми и након пар година лијечења доктори су утврдили дијагнозу МС. Писала је рецензије многим ауторима из Босне и Херцеговине и одлучила да напише своју књигу ,,Писма моје душеˮ уобличену кроз писма писана душом да свакоме освијетли пут у тами и пронађе излаз из сваке тешке ситуације и болести. Своје животно искуство и борбу да схвати и прихвати ову болест подијелила је у овој књизи са својим пријатељима који живе са истом болешћу. Рецензију књиге је написала Гордана Хаџић, која између осталог каже: Никада не треба одустати од својих снова, чуда се дешавају онима који у њих вјерују. Нада јој даје снагу да своје животно искуство и болест спозна и подијели са нама, читаоцима ове књиге, у нади да ће нам служити и помоћи да ријешимо недоумице. Вриједност ове књиге огледа се у Марселиној широкогрудости да своје искуство подијели цијелом човјечанству. Открила је своју мисију на земљи и сада је слиједи без обзира на све околности. Човјек се учи док је жив, а свако ко прочита ову књигу може много тога да научи. Њена формула је љубав. Вољети прво себе, људе, природу и сва животна искуства, водећи читаоца пречицом самоспознаје да постигнемо уштеду патње.

Директорица Ђина Бајча