У читаоници Библиотеке одржано је књижевно вече и представљена књига ,,Херак Вранеш и нахија Љубовиђа у у другој половини XV вијека” аутора проф. Веселина Коњевића. О књизи је говорио др Маријан Премовић а вече је водила директорица Ђина Бајчета. Проф. Веселин Коњевић је историчар, истраживач и публициста. Као прегалац у просвјети, науци и култури радио је на афирмацији важних црногорских личности и догађаја. Објављивао је радове са историјском тематиком у часописима за науку и културу. Афирмисао се као изузетан стваралац и независни интелектуалац, како својим научним и публицистичким д‌јелом тако и својим личним и друштвеним ангажманом на плану науке и културе. Посебно је драгоцјено Коњевићево вишегодишње историографско трагање и расвјетљавање личности и д‌јела кнеза Херака Вранеша, знамените личности црногорске историје из друге половине XV вијека која је све до појаве његових радова била мало позната у савременој црногорској историографији. Аутор је поштовао ставове претходних истраживача, али је њихово мишљење компарирао са кредибилним изворима, долазећи до нових научних сазнања. У свом истраживању је показао зрелост и потпуну методолошку и научну спремност. Као историчар и публициста објавио је, сам или у коауторству, више изузетно вриједних и значајних књига, чији наслови упућују на тематику којом се бавио и проблематику коју је третирао. Бави се старијом и новијом црногорском прошлошћу, тако су и настале његове књиге: ,,Свједоци једног времена” (2002), ,,Вранешка легенда – предање о Пави и Ахмету између историје и легенде”, (објављена су три издања – 2010, 2012. и 2020); потом ,,Исповијести посљедњих зеленаша Крста Поповића” (2014); у коауторству је приредио књигу Драгана Кујовића ,,Црна Гора као судбина” (2016); објавио је и књигу ,,Казивање Ахмет-бега Мушовића” (2018). Током протекле, 2022. године објавио је монографску студију ,,Херак Вранеш и нахија Љубовиђа у другој половини XV вијека”, а приредио је и књигу ,,Драган Кујовић – Име за памћење”.