Представници НВУ Џематлије Таслиџа из Пљеваља који се баве хуманитарним радом и вјерским активностима посјетили су ЈУНБ ,,Стеван Самарџић” и том приликом уручили на поклон значајан број књига. Између осталих добили смо књиге од следећих аутора: др Закир Наик “Вјера за сва времена“, Али Ибн Џабир Ел-Фејфи “Зато што си ти Аллах“ и “Кур’ан“, Абдул-Хамид ел Булали “Поклон сестри која се још није покрила“, Хејсем Серхан “Ово је Ислам“, Мухаммед Б. Шакир Еш-Шериф “Пут ка исламском одгоју“, Мухеннед ибн Абдуллах “Под окриљем милостиње“, др Хејсем Тал’ат “Бијег од атеизма“, Сафет Кудузовић “Хаџ и Умра, знамење, одлуке и правни прописи“, Харис Спица, уредник “ИЛМИНАХ, исламски приручник“ и многе друге. Сарадња Библиотеке са вјерским заједницама у Црној Гори је резултирала да од сваке добијамо књиге на поклон како би свим грађанима те књиге биле доступне.