Посјету Сајму књига у Подгорици, 12. по реду, чији је овогодишњи слоган: „Имамо свијет за тебе“, уприличили су и запослени у Народној библиотеци „Стеван Самарџић“ из Пљеваља. Подгорички сајам књига из године у годину окупља све већи број излагача, тако да је могуће доста квалитетно искористити сајамске попусте за попуну библиотечког фонда књига. За кориснике НБ „Стеван Самарџић“ на Сајму су купљене књиге из разних области – белетристике, религије, филозофије, психологије, али и других области знања, онако како то налаже професионалан однос према послу који се обавља, али и расположива материјална средства.

Дана 8. маја, када су библиотекари из Пљеваља били на Сајму, организована је и промоција књиге „Завичајне струне“ пљеваљског писца Радојице Грбе о којој су говорили проф. др Мирко Јаковљевић и проф. др Драшко Дошљак. Издавач књиге је Књижевни клуб „Далма“ из Пљеваља. Скроман штанд на Сајму имали су и издавачи из Пљеваља.