НАРОДНА БИБЛИОТЕКА „СТЕВАН САМАРЏИЋ“
расписује

КОНКУРС

за додјелу награде „Свитање“
за књижевно стваралаштво младих

Право учешћа на Конкурсу имају млади ствараоци стално настањени у општини Пљевља, сврстани у двије узрасне категорије:

– узраст до 16 година;
     – узраст од 16 до 25 година.

На Конкурсу је могуће учествовати са поетским и/или прозним радовима – највише два рада, обима до двије странице куцане обичним проредом.
Радови не смију бити раније публиковани.
Радове треба доставити у писаној-штампаној форми, потписане шифром, у затвореној коверти, и са разрешењем шифре у посебној коверти.
Радове треба доставити у просторије Библиотеке (тренутно зграда ОПТЕЛ-а), или на адресу: Народна библиотека „Стеван Самарџић“, 84210 Пљевља, Трг 13. јул, поштански фах 34.
Радове приспјеле на Конкурс оцјењиваће трочлани стручни жири који именује Савјет Библиотеке.
Конкурс је отворен од дана објављивања у медијима до 1. марта 2011. године.
Новчаном наградом и дипломом наградиће се по један рад у свакој узрасној категорији, а награде ће бити додијељене у просторијама Библиотеке 23. априла, на Свјетски дан књиге.Награђени радови биће објављени у „Љетопису“ Народне библиотеке „Стеван Самарџић“ као и на сајту Библиотеке.