У препуној сали Библиотеке града Београда одржано је традицонално децембарско вече Зорана Богнара под називом “Испред времена”, 23. 12. 2022. године. Овога пута, под свијећама и уз попратну амбијенталну музику Вангелиса и Јоцелyн Поок промовисано је осам издања поеме “Нови човек” (четири на српском, два на македонском у преводу Петре Бакевског, једног на мађарском у преводу Илеша Фехера и једном на енглеском у преводу Биљане Станојевић). Прво издање поеме “Нови човек” (који представља завршни дио “Елизејске трилогије”) објавила је београдска издавачка кућа “Просвета” 1999. године за коју је Богнар тада добио двије престижне награде “Раде Драинац” и “Исидора Секулић”. Оно што је изузетно занимљиво је то што је ова поема и 23 године од када је објављена толико жива и провокативна, стога и не би требало да чуди што је у међувремену доживјела већ осам издања на четири језика. О овој изузетно интригантној књизи говорили су Исидора Ињац, Василије Домазет, Немања Вељовић Суброса и Зоран Богнар. На истој вечери је представљена је збирка поезије ,,Крв и мед” – 111 песама о усуду и нафаки Балкана, Зорана Богнара у издању ЈУНБ ,,Стеван Самаржић” Пљевља. О књизи је говорила директорица Библиотеке Ђина Бајчета.