Поводом Свјетског дана књиге и ауторских права, као значајног датума који је организација UNESCO установила на својој конференцији у Паризу 1995. године, Библиотека је приредила књижевно вече на коме је представљен роман ,,Доклеанка“, аутора проф. Дејана Вуковића. О роману је говорио књижевник и књижевни критичар проф. Борислав Јовановић. У свечаном дијелу ове вечери Библиотека је по седми пут додијелила књижевну награду ,,Свитање“ намијењену младим ствараоцима пљеваљског краја, која се састоји од новчане награде, дипломе и књиге ,,Сабрани радови“ Стевана Самарџића. Одлуку о додјели награде ,,Свитање“ донио је стручни жири који је радио у саставу: Милорад Јокнић, предсједник, Невена Боровић, Драган Палдрмић, Бојана Радановић и Марија Кнежевић, чланови. Награда је додијељена у обје категорије предвиђене Конкурсом.

За млађи узраст прву награду добила је Сузана Мазалица, ученица 9. разреда ОШ ,,Салко Аљковић“, за причу ,,Божићна патка“. За старији узраст прву награду добила је Божица Грујичић, студенткиња Филозофског факултета у Никшићу, за причу ,,Божија сахрана“. Награђени радови биће објављени на нашем сајту као и у ,,Љетопису“ Библиотеке.