Народна библиотека “Стеван Самарџић” из Пљеваља расписује

VI КОНКУРС

за додјелу награде “Свитање”

намијењену прозном књижевном стваралаштву младих

Право учешћа на Конкурсу имају млади ствараоци стално настањени у општини Пљевља, сврстани у двије узрасне категорије:

– узраст до 16 година;
     – узраст од 16 до 25 година.

– На Конкурсу се може учествовати са прозним радовима – најмање два, обима до двије куцане странице (фонт 12).
– Конкурише се са радовима који нису раније публиковани.
– Радови се достављају у штампаној форми потписани шифром (иста шифра за радове једног аутора). У мањој затвореној коверти дати разрешење шифре, број телефона и адресу. Све ставити у већу коверту са прецизном назнаком о узрасту (тачан број година учесника Конкурса омогућава објективнију оцјену радова). Коверте морају бити запечаћене и потписане шифром. На коверти треба да стоји назнака о намјени: За награду „Свитање“ 2019.
– Радови се достављају поштом, на адресу: Народна библиотека “Стеван Самарџић”, 84210 Пљевља, Трг 13. јул, поштански фах 34.

Конкурс ће бити отворен од дана објављивања на сајту Библиотеке и у штампаним медијима до 31. марта 2019. године.

Радове приспјеле на Конкурс оцјењиваће стручни жири који именује Савјет Библиотеке.
Новчаном наградом и дипломом наградиће се по један прозни рад у свакој узрасној групи. Награде ће бити додијељене поводом 23. априла, Свјетског дана књиге.

Награђени радови биће објављени у “Љетопису” Народне библиотеке “Стеван Самарџић”, као и на сајту Библиотеке.