Народна библиотека “Стеван Самарџић” организовала едукативне интерактивне радионице за ученике шестог разреда ОШ “Салко Аљковић”.
У пратњи професорица Верице Вранеш и Светлане Кнежевић, ученици су активно учествовали и показали значајно интересовање за радионицу на тему “Међународни дан матерњег језика”. Радионице је водила професорица српског језика Ивана Цвијетић. Ученицима је указано на значај матерњег језика као носиоца идентитета, традиције и културних вриједности једног народа. Због процеса глобализације и експанзије енглеског језика све већи број језика је угрожен и лингвисти упозоравају да би до краја овог вијека могло да нестане чак деведесет одсто језика који се данас говоре. Зато је о значају очувања и његовања матерњег језика неопходно говорити у свакој прилици, а не само поводом Међународног дана матерњег језика.